1998 yılında Eğitim öğretim hayatına  başlayan Özel Görsel Eğitim Merkezi, özellikle KPSS, ALES,YDS, DGS, Açıköğretim, Bilgisayar ve İngilizce kursları alanlarında günümüze kadar faaliyetlerini sürdüren ve Türkiye'de ilk akla gelen kurumlardan biridir.

Özel Görsel Eğitim Merkezi 2002 yılından bugüne KPSS, ALES, DGS,   sınavlarına hazırlık yayınlarında  150'den fazla yayını adayların hizmetine sunmakla birlikte, Türkiye genelinde Eğitim ve öğretim faaliyetlerini yayınlarıyla taçlandırmış önde gelen eğitim kuruluşları arasındadır.

Özel Görsel Eğitim Merkezi alanındaki liderliğini, etik değer ve bilimsel ilkelerden ödün vermeden, disiplinli, özenli ve azimli çalışmasıyla, seçkin yazar kadrosu ve profesyonel ekip çalışması anlayışına borçludur. Özel Görsel Eğitim Merkezi, kuruluşundan bugüne kadar geçen  süreçte çeşitli alanlarda meslek sınavları, lisansüstü eğitim ve akademik yükselmelerle ilgili sınavlar için hazırlık ve yetiştirmeye yönelik çalışmalar yapmış ve bu alanda da kısa sürede lider konuma gelmiştir. 


Özel Görsel Eğitim Merkezi 2002 yılında açmış olduğu hazırlık kursları ile; başta KPSS olmak üzere ALES, DGS, YDS gibi sınavlar ve çeşitli kamu kurumları sınavları için uzman yazar ve öğretici kadrosu tarafından hazırlanan kaliteli yayınlarını kullanılarak, hazırlık ve yetiştirme programları gerçekleştirmektedir.

Özel Görsel Eğitim Merkezi Hazırlık Kurslarının başarısı; alan uzmanı yazarların hazırladığı ve sürekli geliştirdiği nitelikli yayın ve öğretim materyallerine, yönetim ve öğretim kadrosu ve tüm çalışanlarının ilkeli ve disiplinli çalışma tarzlarına, anında ve bireysel çözümlere, kaliteden taviz vermeyen tutumlarına, öğrenci odaklı programlarına ve bu yoğun eğitim sürecinde öğrencisine sunduğu çeşitli sosyal aktivitelerine bağlıdır.

2013 yılından itibaren eğitim teknolojisinin getirdiği yeniliklerden biri olan uzaktan eğitimi de işe koşmuştur. Özel Görsel Eğitim Merkezi uzaktan eğitim ile KPSS, ALES, DGS, YDS alanındaki güçlü kadrosu ile tüm Türkiye’de bu sınavlara hazırlanan adaylara dershane ortamını diledikleri her mekânda yaşama olanağı sağlamaktadır.

Özel Görsel Eğitim Merkezi öncelikli hedefleri arasında; yakaladığı bu kaliteyi ve hizmet anlayışını 21. yüzyılda Türkiye’nin her köşesinde yaymak yer almaktadır.